info@kocyasa.com

+90(216) 285 05 00

Ferritin Hızlı Test Kaseti

Ferritin Hızlı Kan Testi Kaseti, 30 ng/mL konsantrasyon eşik değerinde insan parmak ucundan alınan kanda kalitatif ferritin tespitine yönelik hızlı bir kromatografik immünolojik analizdir. Testin nasıl yürütüleceğine ve bulguların nasıl kaydedileceğine ilişkin ayrıntılı talimatlar içeren kapsamlı bir kullanım kılavuzu, hızlı test kitleriyle birlikte verilir. Ferritin Hızlı Kan Testi kullanılarak elde edilen sonuçların, 5 dakika gibi kısa bir sürede %95,1 tutarlılığa sahip olduğu gösterilmiştir.

  • REF OFE-402H
  • Kişisel test
  • Yöntem: Kromatografik İmmünoassay
  • Okuma Süresi: 5 dakika
  • Saklama Koşulu: 2-30°C
  • Biçim: Kaset
  • Sertifika: CE
  • Örnek: Parmaktan Kan

Kullanım

Videosu

Nasıl

Kullanılır?

Kan Testi Adımları

1

Döndürün ve dışa doğru çekin.

2

Kan örneği alınacak parmak alkollü mendil ile temizlenir.

3

Kan örneği alımı için lanset kullanılır.

4

Kan çıkartılır.

5

Tüpü sıkmayın ve kaseti doldurmak için kan alın.

6

Kan damlalarını eklemek için tüpü sıkın.

7

Bir damla solüsyon damlatın.

8

Sonuçları 5 dakika içinde okuyabilirsiniz.

Sonuçların Okunması

Normal: İki renkli çizgi görünür. Hem T (Test) hem de C (Kontrol) çizgisi görünür. Bu sonuç, kanda Ferritin konsantrasyonunun normal olduğunu ve potansiyel bir demir eksikliği olmadığını gösterir.

Abnormal: Bir renkli çizgi görünür. Sadece kontrol çizgisi (C) görünür. Bu sonuç, kanda ferritin konsantrasyonunun çok düşük olduğunu gösterir. Demir eksikliği olabileceği için bir doktora danışmanız önerilir.

Geçersiz: Kontrol çizgisi görünmemiştir. Yetersiz örnek hacmi veya yanlış işlem teknikleri, kontrol çizgisi başarısızlığı için en olası nedenlerdir. Prosedürü gözden geçirin ve yeni bir test ile tekrarlayın. Sorun devam ederse, test kiti kullanmayı derhal durdurun ve yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

İlgili

Makaleler

Ferritinin (Demir) Sağlığınızı Korumadaki Hayati Rolü

Ferritinin değerleriniz, fiziksel ve mental sağlığınızda düşündüğünüzden büyük bir etkiye sahip

Mart 8, 2023

Sizin

Deneyimleriniz

İlk defa hızlı test kitlerinden birini denemiş biri olarak, kitin kullanımının gerçekten kolay olduğunu söyleyebilirim. Ferritinin hızlı testinin talimatlarını uygulamak basitti ve sonuçları almanın kısa sürmesi beni ekstra rahatlattı. Test kitinin içinden sonuçları yorumlayabileceğim bir kullanım kılavuzu çıkması test sürecini kolaylaştırdı. Benim gibi sağlık değerlerini her zaman kontrol altında tutmak isteyen herkese önerebilirim.

Aylin

Satış

Noktaları

Eczaneler aracılığıyla rahatlıkla temin edebilir ve kısa süre içerisinde kan sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ürüne dair sorularınız ve merak ettikleriniz için +90 (216) 285 05 00 telefon numarasından 5’i tuşlayarak veya velox@kocyasa.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

?

Sıkça

Sorulan Sorular

footer-logo