info@kocyasa.com

+90(216) 285 05 00

slide-image
slide-image
slide-image
slide-image
slide-image
slide-image
slide-image

Tanı Kitlerini

Neden Kullanmalıyız?

Her Zaman Her Yerde Sağlık Değerlerinizi Güvenle Ölçün!

Sağlık, bilimsel çalışmalara göre kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içerisinde olmasıdır. Vücudumuzun ihtiyaçlarını dinlemek ve onların farkında olmak, daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmamızı sağlayabilir. Beden sağlığımızın gereksinimlerini fark etmeyi kolay ve güvenilir yönden tespit etmeyi dilediğimiz noktada ise hızlı tanı kitleri gibi gelişmiş teknolojiler vücudumuzun belirli işlevlerini ölçer ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmemize yardımcı olur. Taşınabilir, kolay kullanımlı ve basit test araçları olarak kullanılan hızlı tanı kitleri, birçok sağlık sorununun erken teşhisinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu kitler, evde veya sahada yapılan testlerle hızlı sonuçlar sağlayarak, enfeksiyon hastalıklar, diyabet, kalp hastalıkları gibi pek çok hastalığın tanısında yardımcı olabilir.

Hızlı Tanı Kitleri Nasıl Çalışır?

Hızlı tanı kitleri, genellikle kan, idrar, tükürük veya solunum yolu örneklerinin kullanımıyla çalışır. Örneğin, COVID-19 hızlı tanı kitleri, burun deliği veya boğazdan alınan bir örnek üzerinde çalışır ve sonuçları yaklaşık 15-30 dakika içinde verir. Bu kitler, COVID-19 testlerinin yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlayarak, salgınla mücadelede önemli bir araç haline geldi. Ek olarak ne kadar dinlenmiş olsanız da geçmeyen bir yorgunluğunuz varsa bunun sebebi vücut değerlerinizdeki bir düşüklükten kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda Ferritinin (Demir değeri) ya da D vitamini Hızlı Test Kasetleri yardımıyla vücudunuzdaki ferritinin ve D vitamini oranını ölçebilir ve sonuçlara göre tedavi sürecinizi doktorunuzla beraber başlatabilirsiniz.

Hızlı Tanı Kitleri Neden Önemlidir?

Özellikle aileler için, çocukların sağlığı ile ilgili hızlı tanı kitleri, önemli bir araç haline geldi. Bu kitler, çocukların sağlık sorunlarını hızlıca tespit etmelerine ve ailelerin onları doğru şekilde tedavi etmelerine yardımcı olur. Örneğin, ateş, öksürük, boğaz ağrısı, kulak enfeksiyonları, grip ve COVID-19 gibi yaygın enfeksiyonlar için hızlı tanı kitleri mevcuttur. Bu tanı kitleri sayesinde, çocukların sağlık sorunları ilerlemeden önce aileler tarafından teşhis edilebilir ve uygulanacak tedaviler daha etkili olabilir.

Hızlı Tanı Kitleri Güvenilir Midir?

Yapılan birçok araştırmaya göre hızlı tanı kitlerinin, doğru ve güvenilir sonuç verme değeri %90 ve üzeri oranında olmaktadır. Uygulanılan testen en doğru sonuçları sağlamak için talimat dokümanında yazılan şekle uygun kullanılmalıdır:

• Vücut sıvınızın bir örneğini sağlayacaksınız, örneğin kan, idrar, tükürük veya burun salgısı gibi.

• Örnek sıvınız, hastalık veya diğer bir durum varsa bir reaksiyona neden olacak özel bir madde ile karıştırılır.

• Test sonucu, örneğe yerleştirildiğinde renk değiştirir.

• Hızlı test kaseti, örneği tutan bir kuyu olan küçük bir plastik kılıftır. Kuyu sonucu gösteren bir harf veya sembol gösterecektir.

Tavsiye Edilen

Makaleler

Ferritinin (Demir) Sağlığınızı Korumadaki Hayati Rolü

Ferritinin değerleriniz, fiziksel ve mental sağlığınızda düşündüğünüzden büyük bir etkiye sahip

Mart 8, 2023

Kemik Sağlığından Kansere Kadar D Vitaminin Önemi

Hem yediğimiz bir besin hem de vücudumuzun ürettiği bir hormon olan D vitamini, kalsiyum ve fosforu emme ve tutmada vücuda yardımcı oluyor.

Mart 8, 2023

Glutenin Hayatımıza Etkisi

Buğday, arpa ve çavdar gibi bazı tahıllarda doğal olarak bulunan bir protein: Gluten

Mart 8, 2023

Neden

?

Sağlık ihtiyacına hızlıgüvenilir ve kolay çözüm sağlar!

Kullanım Kolaylığı

Kullanıcı dostu, hızlıca ve her yerde uygulanabilen testler.

Kolay Ulaşılabilirlik

Eczaneler aracılığıyla kısa sürede temin edilebilir.

Hızlı ve Güvenli Sonuç

Birkaç dakika içerisinde kesinliği yüksek sonuçlar.

Uygun Fiyat

Herkesin erişip rahatlıkla kullanmasını sağlayacak kadar bütçe dostu.

Yüksek Kalite

Geliştirme süreci titizlikle ve detayla tamamlanmış testler.

Yüksek Hassasiyetli Net Sonuç

İlk kullanımdan itibaren hata payı düşük sonuçlar.

Corensis Velox olarak, sağlık alanında devamlı yenilikçi çözümler geliştiriyoruz. Kadın ve erkek sağlığı, enfeksiyon hastalıkları, sağlıklı yaşam gibi pek çok konuda yeni nesil testlerimizle sağlığınızın kontrolünü elinize veriyoruz. Vitamin eksiklikleri, gluten duyarlılığı, karaciğer fonksiyon ölçümü gibi konularda da son teknoloji testlerimiz sayesinde daha doğru sonuçlar elde etmenizi sağlıyoruz. Sağlık alanındaki yenilikleri sizler için takip ediyoruz ve en son teknolojileri kullanarak sağlıklı bir yaşama adım atmanız için sizlere yardımcı oluyoruz.

Sağlığınızı güçlendirmek için nerede olursanız olun harekete geçin!

Kolay Temin

Anlaşmalı eczanelerden kolaylıkla satın alınabilir.

Her Yerde Kolay Kullanım

Dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Güvenilir ve Hızlı Sonuç

Ortalama 5-10 dakika içinde güvenilir sonuçlar.

Nasıl

Kullanılır?

Parmaktan alınan tek bir damla kanla hızlı sonuçlar sunan Corensis Velox tanı kitleri, güvenilirliği ve basit kullanımıyla evde veya herhangi bir ortamda kolayca uygulanabilen bir testtir.

Kan Testi Adımları

1

Lanset ile parmağınızdan kan örneği alın.

2

Test kasetine kan damlalarını ekleyin.

3

Ardından solüsyonu ekleyin.

4

Birkaç dakika bekleyin ve test sonucunuzu okuyun.

Ürünlerimizi

Keşfedin

  • Hızlı tanı kitleriyle her zaman her yerde kendiniz test yapın.
  • Basitleştirilmiş kullanım prosedürü ile kolayca kullanın.
  • Net ve kolay anlaşılır sonuçlarla sağlığınız için harekete geçin.

Sağlıklı Yaşam

Hızlı Tanı Kitleri

Ürünleri Gör

Enfeksiyon Hastalıkları

Hızlı Tanı Kitleri

Ürünleri Gör

Erkek Sağlığı

Hızlı Tanı Kitleri

Ürünleri Gör

Kadın Sağlığı

Hızlı Tanı Kitleri

Ürünleri Gör

Satış

Noktaları

Eczaneler aracılığıyla rahatlıkla temin edebilir ve kısa süre içerisinde kan sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ürüne dair sorularınız ve merak ettikleriniz için +90 (216) 285 05 00 telefon numarasından 5’i tuşlayarak veya velox@kocyasa.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sizin

Deneyimleriniz

İlk defa hızlı test kitlerinden birini denemiş biri olarak, kitin kullanımının gerçekten kolay olduğunu söyleyebilirim. Ferritinin hızlı testinin talimatlarını uygulamak basitti ve sonuçları almanın kısa sürmesi beni ekstra rahatlattı. Test kitinin içinden sonuçları yorumlayabileceğim bir kullanım kılavuzu çıkması test sürecini kolaylaştırdı. Benim gibi sağlık değerlerini her zaman kontrol altında tutmak isteyen herkese önerebilirim.

Aylin

Ben hızlı tanı kitleri arasından D Vitamini testini kullandım. İşlem çok basit ve kolaydı - sadece birkaç damla kan ve kısa bir bekleme süresi. Sonuçları okumak kolaydı. D Vitamini değerimin kılavuzda gösterilen normal değer aralığından düşük olduğunu görünce ilerisi için bir doktora danışmaya karar verdim. Kendi evimin rahatlığında değerlerimi test edebilmek benim için güzel bir deneyim oldu.

Mert

Gluten alerji hızlı test kiti ile tanışmam, bazı öğünlerimden sonra cildimde kaşıntılar ve derimde dökülmelerin başlamasıyla oldu. Buna tam olarak hangi yiyeceklerin sebebiyet verdiğini bilemiyordum ve bunun izini sürmek de zordu. Çevremden glutene alerjim olabileceğine dair yorumlar gelince hızlı bir aksiyon alabilmek için gluten alerji hızlı test kitini satın aldım. Çıkan sonuçları doktorumla da paylaştım ve glutene alerjisi teşhisi koyuldu. Değerlerimi hızlıca ölçebildiğim için aksiyon almamı ve tedaviye başlamamı oldukça kolaylaştırdı.

Sezen

Uzun süredir karnımda şişlik ve ağrı hissediyordum. Başta yediğim yiyeceklerden kaynaklı olduğunu sandım fakat bir süre sonra geçmediğini fark ettim. Ailemde de daha önce karaciğere bağlı sorunlar görüldüğü için karaciğerimin durumunu kontrol etmek istedim. Karaciğer fonksiyon hızlı test kiti ile kolayca değerlerimi ölçtüm ve sonuçları doktorumla paylaştım. Daha kapsamlı testlerle bir tedavi sürecine vesile olduğu için gönül rahatlığıyla herkese önerebilirim.

Ahmet

CRP hızlı test kitini denedim ve sonuçlardan çok memnun kaldım. Testi yapmak oldukça kolaydı, bugüne dek hastanelerde yapılan testlere benzemesi işi hızlandırdı. Sadece test etmekle kalmaması ve sonuçları yorumlayabileceğim bir kılavuzunun olması güzel, çünkü durumuma dair bir fikir edinmeme olanak sağlıyor. Sonuçlarımın normale yakın olması endişelerimi azalttı, doktorum ile daha kapsamlı bir tedavi sürecine başlayacağım.

Cansu

Türkiye’de ilk defa karşılaştığım bir üründü. Ürünü, kendi kendime yapabilmem, diğer testlere göre hızlı sonucu vermesi ve özellikle kandan, güvenilir sonuç çıkması özelliği ile tercih etmiştim. Başta olabilir mi şeklinde şüphelerim vardı. Fakat gerçekten testi yapmak çok basitti ve çabucak sonucum parmaklarımın arasındaydı. Sonrasında test sonucunu doğrulamak için birkaç gün sonra doktoruma gittim ve sonucu beraber değerlendirdik, doğruluğunu teyit ettim. Böylesine hassas bir testin doğruluk sonucunun yüksek olması, hem de bu hız ile inanılmaz bir şey. Gerçekten herkese tavsiye ederim.

Şebnem

Yaş ilerledikçe prostat sağlığının bir erkek için daha hassas bir konu haline geldiğini biliyorum bu yüzden değerlerimin nasıl olduğunu merak ettim. Genelde bu değerler hakkında bilgi sahibi olmak için doktora gitmek şarttır fakat bu testin kolay erişilebilir olması sayesinde değerlerimin normal sınırlar altında olduğunu görebildim ve bu beni çok rahatlattı. PSA testi düzenli olarak yapılması gereken bir test olduğundan değerlerimde herhangi bir değişim olup olmadığını saptamam daha kolay olacak.

Semih

?

Sıkça

Sorulan Sorular

footer-logo